/* /*]]>*/
Регіон:
Мій магазин: Оберіть магазин
Мій магазин

Безкоштовно з будь-яких номерів України

0 800 300 500

Графік роботи контакт-центру

Пн-Нд: з 7:30 до 22:00

UA RU
Каталог товарів
Мій магазин
Оберіть магазин
Ваш магазин не обраний
Адреса:
-
Час роботи:
Пн-Нд: з 7:30 до 22:00
Телефон:
-
Каталог товарів

Вироби з дерева

Назад до списку статей

ЯК ОБШИТИ СТІНИ ВАГОНКОЮ

ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ:

ВАМ ЗНАДОБИТЬСЯ:

1. Лінійка

2. Олівець

3. Дриль

4. Шнур для розмітки

5. Стусло

6. Фінішне оздоблення

7. Вимірювальна рулетка

8. Кернер

9. Будівельний молоток

10. Викрутка

11. Степлер затискачі

12. Рівень

13. Рубанок

14. Ручна пилка

15. Висок

16. Будівельний пістолет із клеєм

17. Напилок

1. ВИБІР ВАГОНКИ

Широкий вибір вагонки з дерева визначається використанням різноманітних порід деревини - від сосни до дуба - та різноманітними способами обробки її поверхні, яка може бути лакованою або тонованою, або не мати ніякого покриття.

Існують нові типи вагонки зі спеціальним покриттям. Така вагонка, виконана на основі ДСП або ДВП та покрита декоративним папером, відрізняється великим різноманіттям кольорів і не потребує фарбування або лакування.

2. ВИБІР СПОСОБУ ОБШИВАННЯ

Ви можете вибрати спосіб обшивання у відповідності з вашими дизайнерськими задумками, а також залежно від конструкції стін, стель, нахилу стелі у горищних приміщеннях або висоти поверхні, що обшивається.

ПОРАДА

Для горищних приміщень з похилою стелею рекомендується горизонтальне розташування вагонки.

Горизонтальне розташування вагонки

Похиле розташування вагонки

Обшивання вагонкою нижньої частини стіни

Вертикальне розташування вагонки

3.	ОБШИВАННЯ

3. ОБШИВАННЯ

ПОРАДИ

Складіть вагонку в кімнаті, в якій вона буде встановлена, та залиште її на 48 годин. Зніміть електричні розетки та вимикач і позначте місця їх розташування, щоб знову встановити після обшивання вагонкою.

КРІПЛЕННЯ БРУСКІВ

За допомогою шнура для розмітки позначте на стінах розташування брусків, як показано на малюнку:

1) Розташуйте бруски на відстані від 40 до 60 см.

2) Залиште зазори між брусками, щоб забезпечити циркуляцію повітря.

3) Закріпіть бруски по периметру навколо дверей та вікон.

4) Залиште невеликий відступ від стелі до підлоги, щоб полегшити кріплення вагонки.

5) Під нижнім бруском прикріпіть кілки для встановлення плінтусів. Якщо матеріал, з якого виконана стіна, дозволяє, прибийте до неї бруски цвяхами. Якщо це неможливо, приклейте бруски або прикріпіть їх шурупами з використанням дюбелів. Яким би не був спосіб кріплення, перевірте площину стіни за допомогою виска або рівня та виправите можливі нерівності, вставляючи дерев’яні клини між стіною та брусками, перш ніж їх закріпити.

ОБШИВАННЯ ВАГОНКОЮ

Перша дошка служить орієнтиром для всіх наступних. Кінцевий результат залежить від її точного розташування. Почніть роботу від кута стіни. Прикладіть першу дошку до верхнього краю стіни. Перевірте її розташування за допомогою рівня або виска. Якщо необхідно, підтешіть рубанком кінець дошки.

4.	КРІПЛЕННЯ

4. КРІПЛЕННЯ

КРІПЛЕННЯ ЦВЯХАМИ

Використовуйте цвяхи без шляпок. Вбивайте їх у виїмку вагонної дошки за допомогою кернера.

КРІПЛЕННЯ НА ЗАТИСКАЧАХ

Затискачі, в яких є отвори, прибивайте цвяхами або закріплюйте великими скобами за допомогою степлера. Закріпивши затискач, вставте у паз вагонної дошки наступну дошку. На висоті кожного бруска притисніть дошку язичком затискача, зачепивши ним паз вагонної дошки.

5.	 ЗАКЛЮЧНА ОБРОБКА

5. ЗАКЛЮЧНА ОБРОБКА

ЗАКЛЮЧНЕ КРІПЛЕННЯ

У кутах між стінами вбийте або вклейте дерев’яні кутики. Замаскуйте зовнішні кути рейками з кутовим профілем. Навколо дверей та вікон зробіть наличники з кутових рейок, що стикуються під кутом 45°.

Закріпіть плінтуси, карнизи та наличники.

Поверхню вагонки бажано обробити (лаком або фарбою) до обшивання. Якщо ви збираєтесь обробляти її після обшивання, почекайте не менше 48 годин.

Якщо обшивання вагонкою виконується у вологому приміщенні, необхідно обробити всі бруски та обидві сторони вагонки (обов’язково до обшивання).

Якщо з самого початку вагонка не була оброблена ніякою сумішшю, вам знадобиться два шари лаку.

Для обробки також можна використовувати фарбу або лакову морилку. Перед нанесенням 2-го шару лаку необхідно обробити поверхню дрібнозернистою шліфувальною шкуркою для усунення ворсистості деревини. Ви можете обробити вагонку й іншими матеріалами - морилкою, сумішами, що захищають від води та плям, а також воском, який просочує дерево та робить його поверхню блискучою.

ВСТАНОВЛЕННЯ РОЗЕТОК ТА ВИМИКАЧІВ

Під час кріплення брусків ви можете зробити приховану проводку кабелю або захисних шлангів для проводів, необхідних для вимикачів, розеток, телефону та телевізора. Можна вибрати коробки (для вимикачів та розеток), які кріпляться безпосередньо на поверхні вагонки або у виїмці, зробленій за допомогою спеціальної насадки на дриль (електромонтажна коронка)